Co to jest hosting internetowy? Jaki najlepszy na rynku?

Znalezienie najlepszego i w miarę taniego hostingu to niestety coraz trudniejsze wyzwanie. Od wyboru usługi hostingowej może zależeć stabilność działania, prędkość ładowania i wyświetlania się Twojej strony www. Poniżej prezentujemy numer 1 (na rok 2023) wśród dostępnych ofert na rynku w kategorii „hosting internetowy”.

Zanim dowiesz się jaka oferta hostingowa jest obecnie najatrakcyjniejsza w 2023 roku – warto się chwilę zatrzymać i odpowiedzieć na kluczowe pytanie – co to jest hosting internetowy?

Co to jest hosting internetowy?

Hosting internetowy to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca na serwerze internetowym, umożliwiającym umieszczenie plików pozwalających na działanie strony internetowej. Dzięki usłudze hostingowej, strona internetowa staje się dostępna dla użytkowników sieci (internautów) poprzez wpisanie adresu internetowego w przeglądarce (np. www.e-pasje.pl).

Zatem hosting internetowy to miejsce na dysku komputera, gdzie możesz przechowywać swoją stronę internetową (podobnie jak przechowujesz pliki na swoim komputerze). Jednak zamiast korzystać z twardego dysku w Twoim komputerze, korzystasz z dużego komputera, nazywanego serwerem, który działa cały czas i jest podłączony do Internetu. Co to oznacza? To, że hosting jest wydzielonym miejscem na komputerze (serwerze) będącym stałe podłączonym  do Internetu. Takim komputerem znajduje się w serwerowni firmy hostingowej.

Hosting internetowy można porównać do półki w sklepie. Hosting to wynajem miejsca na półce w sklepie, gdzie możesz umieścić swoje produkty, czyli pliki związane z Twoją stroną internetową. Dzięki temu, gdy ktoś wpisze adres Twojej strony w przeglądarce, może zobaczyć Twoje produkty (czyli stronę internetową) bezpośrednio z Twojej półki w sklepie (czyli serwera). Istnieją różne rodzaje półek, od tych, które musisz dzielić z innymi klientami (hosting współdzielony), do tych, które są tylko dla Ciebie (hosting dedykowany), a nawet takie, które można rozszerzać w razie potrzeby (hosting VPS).

Co to jest hosting internetowy

Hosting internetowy – najlepszy w 2023

Usługą hostingową numer 1 w 2023 roku w kategorii najlepszy hosting dla stron WWW jest oferta: Elastyczny Web Hosting firmy dhosting.pl.

Dlaczego usługa ta jest najatrakcyjniejsza na rynku? Powodów jest kilka:

Po pierwsze elastyczność
Usługa ta pozwala dostosować zasobów serwera do bieżących potrzeb witryny. Innymi słowy, jeśli witryna zaczyna mieć większy ruch, to można zwiększyć ilość pamięci, miejsca na dysku i mocy obliczeniowej, aby strona działała szybciej i sprawniej. A jeśli ruch na stronie spada, można zmniejszyć zasoby, aby nie przepłacać za zbędne moce obliczeniowe. Dzięki temu elastyczny web hosting dostosowuje się do aktualnych potrzeb witryny, zapewniając optymalną wydajność przy minimalnym koszcie.

Stała dostępność stron WWW w internecie
Elastyczny Web Hosting szybko reaguje na zwiększony ruch na stronie internetowe – autoamtycznie zwiększając potrzebne zasoby serwera, co pozwala na utrzymanie szybkości działania strony i uniknięcie problemów z dostępnością strony WWW.

Wydajność generowana przez kilka narzędzi
Udostępnione darmowe narzędzia LiteSpeed, LSCache i Redis pozwalają znacznie poprawić wydajność witryny postawionej na Elastycznym Web Hostingu. Przekłada się to na lepszą jakość obsługi użytkowników oraz pozytywny wpływ na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

Dodatki w pakiecie z hostingiem
Na start klient otrzymuje dodatkowe parametry: 2 GB RAM, 1 GHz CPU i 50 GB NVMe.

Dobry stosunek jakości do ceny względem rynku
Ten hosting internetowy oferuje wysokie parametry względem ceny. Analizując dostępne zasoby
i zestawiając ją z cenami oferowanymi przez konkurencje – Elastyczny Web Hosting to oferta zdecydowanie poniżej średniej rynkowej usług hostingowych.

Gwarancja bezpieczeństwa strony przed atakami
Dzięki dostępnym narzędziom AntySPAM, AntyDDoS, Antywirus, WAF strona postawiona na  Elastycznym Web Hostingu pozostaje bezpieczna i chroniona przed różnego rodzaju atakami.

hosting internetowy najlepszy

Numerem 2 w 2023 roku, czyli inną bardzo atrakcyjną ofertą na rynku jest usługa CloudHosting firmy nazwa.pl.

Po pierwsze skalowalność
Podobnie, jak w przypadku Elastycznego Web Hostingu usługa CloudHosting pozwala w łatwy sposób dostosować poziom zasobów (moc obliczeniową, przestrzeń dyskowa, RAM) do aktualnych potrzeb witryny. Gdy ruch na stronie internetowej zaczyna się zwiększać, usługa automatycznie zwiększa zasoby, aby strona była dostępna i działała sprawnie dla odwiedzających. W sytuacji zmniejszenia ruchu usługa redukuje zasoby, aby uniknąć przepłacania za niewykorzystane zasoby.

Szybkość dzięki chmurze z CDN
CDN to sieć serwerów, które przechowują kopie zawartości strony (zdjęcia, pliki) w różnych miejscach na całym świecie. Kiedy użytkownik odwiedza stronę internetową, zawartość jest pobierana z najbliższego geograficznie serwera CDN, co skraca czas ładowania strony. Dzięki połączeniu hostingu w chmurze i CDN, strona internetowa może ładować się dużo szybciej, co ma znaczenie dla odwiedzających stronę i pomogą w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach.

Hosting internetowy skrojony na potrzeby
CloudHosting oferowany jest w kilku pakietach. Został tak skonfigurowany, by był maksymalnie wydajny względem potrzeb użytkownika. Dzięki temu ma on do wyboru serwery kompatybilne i dedykowane: stronom WWW – CloudHosting WWW, blogom na WordPress (najpopularniejszego CMS blogowego) – CloudHosting WordPress i sklepom internetowym – CloudHosting e-Sklep.

Niskie, rynkowe ceny bez oszustw
Dzięki temu, że jest automatycznie skalowany płacisz tylko za to, co faktycznie zużyłeś, w przeciwieństwie do tradycyjnego hostingu, w którym płacisz za określoną ilość miejsca na dysku i transfer danych, niezależnie od tego, czy go wykorzystałeś, czy nie.

Kursy online z Social Media marketingu

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 1 Ocena: 5]
Share Now