Google – 8 ciekawostek i faktów o wyszukiwarce

Przeciętny polski internauta od kilku do kilkunastu razy dziennie wyszukuje różne informacje za pomocą wyszukiwarki Google. Większość wyszukiwarek internetowych działa podobnie, a podstawą ich działania jest algorytm wyszukiwania. Jakie tajemnice i ciekawe fakty skrywa przed nami najpopularniejsza wyszukiwarki sieci internetowej?

Google jest wiodącą wyszukiwarką internetową. Przez specjalistów marketingu internetowego jest uznawany za potężne narzędziem reklamy w sieci. Wielu uważa, że nie ma prawdziwego e-marketingu bez udziału tej wyszukiwarki. Jakie ciekawostki skrywa Google?

1. Zdecydowana większość, bo aż 9 na 10 polskich internautów korzysta z Google.

Trochę ponad 90% internautów wyszukując informacje w sieci korzysta z wyszukiwarki Google. Następnie około 4% użytkowników korzysta z wyszukiwarki Bing oraz 2% Yahoo.

Google ciekawostki2. Współzałożyciele Larry Page i Sergey Brin pierwotnie nazwali Google „BackRub”.

Wyszukiwarkę Google założyli Larry Page’a oraz Sergey Brina w 1996 roku w ramach ich projektu studenckiego na Uniwersytecie Stanforda. Na początku nazywała się BackRub. Pierwsza część nazwy pochodzi od angielskiego słowa backlink, oznaczającego liczbę stron linkujących do określonego wyniku.

3. Polacy są jednymi z najczęściej korzystających z wyszukiwarki Google narodów Europy.

Ocenia się, że średnio w Polsce obywatele naszego kraju wykonują 156,8 zapytań w wyszukiwarce Google miesięcznie na osobę.

4. Przeciętny internauta korzystający z wyszukiwarki Google wpisuje średnio 4,3 frazy na jedno zapytanie.

Dane statystyczne wyszukiwań w Google wskazują, że 84% zapytań zawiera od 1 do 5 słów. Na urządzeniach mobilnych jest on wyższy o 2.

Kursy online z E-marketingu

5. Około 86% użytkowników ufa bardziej wynikom naturalnym w Google, niż wynikom przedstawianym przez reklamy Google Ads.

Jedynie co 40 osoba szukająca informacji w Google klika w reklamę Google Ads.

6. Większość, bo 80% użytkowników internetu po raz pierwszy dociera do strony poprzez wyszukiwarkę Google.

Internauci mogą trafić na docelową stronę w różny sposób. Wpisując adres strony w przeglądarce internetowej, klikając w udostępniony link – większość jednak po raz pierwszy trafia poprzez wyszukiwarkę Google.

Wyszukiwanie informacji w Google

7. Średnio nieco mniej niż 1 minuta trwa sesja wyszukiwania Google.

Średni czas, jaki zajmuje użytkownikowi od pierwszego zapytania w wyszukiwarce Google do załadowania wyników wyszukiwania i wyboru strony wynosi od 50 sekund do 1 minuty.

8. Google jest na 4 pozycji wyszukiwania na słowo „wyszukiwarka”.

Wpisując frazę „wyszukiwarka” w wynika wyszukiwania wyszukiwarki Google, ta jest na 4 pozycji. Oczywiście ta pozycja stale się zmienia i ma stałe miejsce w okolicach TOP5 wyszukiwania.

Kursy online z Social Media marketingu

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 2 Ocena: 5]
Share Now