Darmowe kursy online z certyfikatem – TOP 10

Darmowe kursy online z certyfikatem oferowane są przez szeroką paletę organizacji i podmiotów edukacyjnych. Poniżej znajduje się 10 funkcjonujących, najlepszych platform szkoleniowych  z bezpłatnymi e-kursami kończącymi się otrzymaniem dokumentu ukończenia szkolenia online.

Na przestrzeni ostatnich lat edukacja, w wyniku postępu technologicznego, zmieniła znacząco swoje oblicze na lepsze, ponieważ dzięki komputerom i internetowi zdobywanie wiedzy stało się o wiele łatwiejsze i szybsze. Przy obecnych tendencjach do czynienia procesu kształcenia bardziej mobilnym i dostępnym, a także wobec gwałtowanie rosnącej potrzebie rozwijania oraz doskonalenia kompetencji, bezpłatny e-learning wydaje się być niemal wymogiem współczesnej cywilizacji.

darmowe kursy online z certyfikatem

Szkolenia w formie e-learning stają się coraz popularniejsze. Również wśród organizacji i podmiotów wspierających idee bezpłatnej edukacji – ta forma prowadzenia nauki znalazła zastosowanie. Darmowe kursy online prowadzone są zarówno przez polskie instytucje i firmy, jak i organizacje zagraniczne. Poniżej zostały przedstawione TOP 10 podmiotów oferujących bezpłatne e-kursy.

Darmowe kursy online z certyfikatem – TOP 10

1. Akademia PARP – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku

Platforma edukacyjna Akademia PARP oferuje atrakcyjne, przygotowane w ciekawy sposób bezpłatne e-kursy dedykowane wszystkim chcącym zdobyć nowe kwalifikacje z obszaru: kompetencji miękkich, marketingu, finansów, prawa i zarządzania.

Akademia PARP

Portal Akademia PARP oferuje już ponad 68 bezpłatnych e-kursów. Z roku na rok oferta ta będzie się powiększała. Treść kursów jest przedstawiona w sposób interaktywny – materiałem jest prezentacja, której towarzyszy lektor. Obszerne zagłębienie w temat autora kursu, regularna aktualizacji treści merytorycznej, spora ilość ćwiczeń, symulacji i interaktywnych testów obfitująca w ciekawostki stawia Akademię PARP na 1 miejscu w rankingu najlepszych bezpłatnych platform e-learningowych.

Darmowe kursy online oferowane przez portal edukacyjny kończą się uzyskaniem przez kursant atrakcyjnego certyfikatu. Uczestnicy kursu mają możliwości realnego wpływu na ofertę edukacyjną Akademii PARP – zgłaszając w systemie propozycje tematów przyszłych e-kursu, jak i recenzując już istniejące.

2. Navoica – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku

Platforma e-learningowa Navoica to edycja polskiej platformy MOOC, której ideą jest prowadzenie bezpłatnej edukacji zdalnej na całym Świecie.

NavoicaKursy oferowane przez portal Navoica są prowadzone w języku polskim i niektórych jeżykach obcych. Użytkownicy platformy, by uczestniczyć w e-kursie – nie muszą dokonywać żadnych opłat, a jedynie zarejestrować się i zapisać na wybrany szkolenie e-learningowe.

Dużą wadą oferty szkoleniowej platformy jest ich terminowość. Każdy kurs ma swój termin zapisu na kurs, jego rozpoczęcie i zakończenie. Użytkownik, który spóźni się z zapisem na kurs lub przegapi okres realizacji kursu musi poczekać na kolejną edycję szkolenia.

Katalog kursów jest dynamiczny i zmienia się z miesiąca na miesiąc. Co jakiś czas powstają nowe kursy, które uczestnik może sortować ze względu na dostępność (nadchodzące/w trakcie) i kategorie dziedzinową (np. nauki komputerowe, zarządzanie i ekonomia).

3. Strefakursów – darmowe lekcje – po polsku

Portal Strefa kursów to olbrzymia baza kursów online z programowania, grafiki, tworzenia multimediów (audio/wideo), projektowania CAD & 3D, kompetencji biznesowych i biurowych.

Strefa kursówW ramach każdego kursu użytkownik ma możliwość odbycie bezpłatnych lekcji prowadzonych za pomocą praktycznego filmu, na którym dydaktyk/trener prezentuje różne możliwości i rozwiązania.

Bardzo duża baza kursów e-learningowych pozwala znaleźć ciekawy materiał dla każdego chcącego się rozwijać. Uzyskanie certyfikatu wymaga ukończenia całego kursu – co wiąże się z dokonaniem płatności.

4. Google Internetowe Rewolucje – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku

Internetowe Rewolucje to darmowe kursy online z certyfikatem od Google. Oferta kursów dedykowana jest osobom chcącym rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe z e-marketingu, technologii komputerowej i kompetencji miękkich.

Internetowe RewolucjeBezpłatne e-kursy oferowane przez wyszukiwarkę Google przygotowane są w trzy stopniowej skali trudności: dla początkujących, poziom średni, poziom zaawansowany.

Kursy Internetowe Rewolucje są interaktywne i bogate w treści merytoryczne. Mają logiczny porządek, wysoką jakość i atrakcyjny wygląd. Użytkownik posiadający konto w Google, może zapisać się na platformę bezpośrednio po zalogowaniu się. Po porzuceniu kursu – zawsze może do niego wrócić (system sam zapisuje postępy ucznia).

Kursy kończą się uzyskaniem certyfikatu od razu po odbytym szkoleniu online. Dokumenty ukończenia e-kursów wydane przez Google są prestiżowe i doceniane przez pracodawców.

5. Szkolenia PFP – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku

Serwis z kursami online prowadzony przez Polską Fundację Przedsiębiorczości (PFP). Skierowany do wszystkich chcących zadbać o swój rozwój zawodowy. Dedykowany jest zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom oraz osobom poszukującym pracę.

Oferta edukacyjna serwisku Szkolenia PFP jest całkowicie bezpłatna i obejmuje kursy z takich tematów jak: marketing i sprzedaż, obsługa klienta, finanse i rachunkowość, zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej, prawo pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi, umiejętności miękkie.

Szkolenia online odbywają się w 2 formach: na żywo (w wyznaczonym dniu o określonej godzinie) – prowadzone są przez wykładowcę w formie wideokonferencji oraz w formie e-learningu, czyli w formie kursów online, które można realizować we własnym tempie. Kursy e-learningowe zawierają filmy, materiały tekstowe oraz ćwiczenia i testy. Po ukończeniu kursów uczestnicy otrzymują bezpłatnie certyfikat.

6. Strefa Wiedzy PFR – darmowe kursy online z certyfikatem – po polsku

Platforma edukacyjna Startup Polskiego Funduszu Rozwojowego to młody portal e-learningowy mający na celu wspierania osób z pomysłem na biznes lub przedsiębiorców chcących rozwijać swoją firmę.

Uczestnictwo w e-kursach jest całkowicie bezpłatne, wymaga od użytkowników jedynie samej rejestracji konta i zapisu na kurs online. Oferta edukacyjna portalu będzie stale się powiększać i wzbogacać o nowe materiały merytoryczne.

Szkolenia e-learningowe zawarte na platformie zawierają różnorodne zasoby edukacyjne: wideo z komentarzami eksperckimi, materiały szkoleniowe do pobrania, opisy studium przypadku, testy sprawdzające wiedzę.

Darmowe kursy online podzielone są na lekcje i testy, po których ukończeniu uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający realizację kursu.

7. Khan Academy – darmowe kursy online – po polsku i angielsku

Khan Academy to platforma z bezpłatnymi kursami online, której misją jest prowadzenie darmowej edukacji i udostępniania materiałów szkoleniowych wszystkim chcącym zdobyć widzę.

Khan AcademyPortal dedykowany jest przede wszystkim uczniom. Kursy i treści edukacyjne przedstawiane na platformie dotyczą przedmiotów szkolnych i zagadnieniom przewidzianym w programie kształcenia uczniów ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej – z obszaru matematyki, nauk humanistycznych i ścisłych.

Istotną wadą e-kursów i treści edukacyjnych zawartych na platformie Khan Academy jest to, że sporo z nich przygotowanych jest w języku angielskim. Ponadto uczestnik kursu online po jego ukończeniu nie ma możliwości uzyskania certyfikatu.

8. Kursodrom – darmowe kursy online – po polsku

Kursodrom to platforma z bezpłatnymi zasobami edukacyjnymi, dedykowana kadrze zarządzającej organizacjami pozarządowymi. Na kurs online zapisać się może każdy użytkownik zarejestrowany na portalu.

KursodromPlatforma szkoleniowa posiada sporą ofertę darmowych e-kursów podzieloną na kategorie tematyczną m.in. rozwój osobisty, zarządzanie zasobami ludzkimi, fundraising, technologie w organizacji, marketing i zarządzanie organizacjami.

Zasobami kursów online w znacznej mierze są filmy edukacyjne, wywiady eksperckie i webinaria z prezentacjami zamieszczone na kanale YouTube – FAOO_TV. Niektóre kursy zawierają dodatkowe materiały edukacyjne – w postaci prezentacji interaktywnych i certyfikatu ukończenia kursu (np. kursy z marketingu).

9. Class Central – darmowe kursy online z certyfikatem – po angielsku i w innych językach

Portal Class Central to katalog i olbrzymią bazą kursów e-learningowych oferowanych przez platformy MOOC na całym Świecie m.in. edX, Coursera, Stanford, Harvard, MIT i Google.

Class Central bezpłatne kursyE-kursy prowadzone są w wielu językach – większość w języku angielskim (ponad 10.000 kursów po angielsku). Ponadto użytkownik ma możliwość skorzystania z szkoleń online w języku hiszpańskim (ponad 800 kursów),  francuskim (ponad 700 kursów), rosyjskiemu (ponad 300 kursów), chińskiemu (ponad 280 kursów) i wielu innych.

Zasoby kursów online na portalu Class Center zostały skatalogowane pod względem grup tematycznych. Strona gromadzi najwięcej e-szkoleń z: zarządzania, nauk społecznych, informatyki, nauk ścisłych, nauk humanistycznych i  inżynierii.

10. HubSpot Academy – darmowe kursy online z certyfikatem – po angielsku

HubSpot Academy to anglojęzyczny portal zawierający zbiór bezpłatnych szkoleń online dedykowanych specjalistom z zakresu marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Udział w e-kursach może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik chcący rozwijać swoją karierę lub biznes.

Hubspot AcademyKursant kończący szkolenie ma możliwość podejścia do egzaminu, po którego zaliczeniu może wygenerować certyfikat potwierdzający wiedzę (m.in. content marketing, e-mail marketing).

Pozostałe kursy online dla dzieci i młodzieży – darmowe materiały edukacyjne dla dzieci – po polsku

Internet poza podstawowymi i zaawansowanymi merytorycznie szkoleniami e-learningowymi oferuje również treści i materiały edukacyjne dla najmłodszych odbiorców. Poniżej zostały zaprezentowane multimedialne, interaktywne zasoby i gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Matematyczne Zoo: matzoo.pl – zadania i zabawy matematyczne dla szkół podstawowych;
PisuPisu – ćwiczenia i zadania z ortografii, gramatyki, znajomości lektur;
Ortografka – interaktywne ćwiczenia i zadania z ortografi;
Zyraffa – gry i zadania edukacyjne dla dzieci;
Code.org – ćwiczenia z podstaw programowania;
Blockly – ćwiczenia z programowania dla młodszych i trochę starszych uczniów;
Wolne Lektury – internetowa biblioteka, w której w zbiorach znajduje się ponad 5000 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej; dodatkowo w serwisie Wolne Lektury znajdują się bezpłatne audio-booki;
E-podręczniki – bezpłatne i dostępne dla wszystkich e-materiały edukacyjne;
Ninateka – zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych;
Polona – biblioteka cyfrowa.

Kurs online: E-learning - Jak stworzyć kurs online?

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 29 Ocena: 3.7]
Share Now