Doodle – prosta, bezpłatna aplikacja do planowania spotkań

Niekiedy trudnością podczas stacjonarnej pracy zespołowej jest znalezienie wspólnego terminu na pracę nad wybranym projektem. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z pomocy internetowej aplikacji. Przykładem takiego narzędzia – będzie aplikacja Doodle.

Doodle – co to jest?

Doodle to prosta, intuicyjna (istniejąca od 2007 roku ) aplikacja internetowa przeznaczone do planowania spotkań (np. projektowych, biznesowych). Narzędzie to polega na tworzeniu internetowych ankiet, które nie wymagają rejestracji ze strony zainteresowanych osób (tylko osoba tworząca ankietę musi założyć konto użytkownika).

Doodle

Narzędzie Doodle zostało również stworzone w wersji aplikacji mobilnej na telefon i urządzenia mobilne. W celu skorzystania z Doodle na smartphonie należy założyć konto – można to zrobić z po uruchomieniu aplikacji, używając adresu e-mail. Istnieje również możliwość rejestracji logując się na konta Google lub na Facebooka. Doodle w wersji mobilnej ma przejrzysty wygląd i prosty system obsługi.

Kursy online z E-marketingu

Doodle – jak to działa?

Wykorzystując aplikację Doodle w codziennej pracy – nie jest konieczne prowadzenie rozmów telefonicznych czy wymiana wiadomości mailowych ze wszystkimi członkami grupy. W krótkim czasie możemy zaplanować spotkanie w terminie, który dla każdego będzie dogodny.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę www:  https://doodle.com i wybrać opcję „Create a poll”. Po kliknięciu – krok po kroku postępuj zgodnie z informacjami pojawiającymi się na stronie:

1 – Najpierw pojawia się okno z pytaniem tj. „What’s the occasion?” (jaka to okazja). W tym miejscu należy wpisać nazwę wydarzenia oraz jego miejsce (może być wirtualne, np. Skype, Zoom, Whatsapp) oraz krótką informację na jego temat (warto podać tutaj informacje dotyczącą celu spotkania). Następnie klikamy „Continue”.

2 – W kolejnym kroku podajemy opcje dotyczące terminów spotkania. W tym celu pomocny może być podgląd kalendarza na miesiąc/tydzień. Narzędzie udostępnia również samodzielne wpisanie opcji, tj. bez zaznaczania dat i godzin w kalendarzu. Klikamy „Continue”

Doodle - kalendarz

3 – Następny krok to ustawienia ankiety dotyczące liczby możliwych do dokonania wyborów oraz widoczności nazw użytkowników, od których oczekujemy deklaracji. Następnie klikamy „Finish”.

Doodle - ustawienia

4 – W ostatnim kroku udostępniamy przygotowaną przez nas ankietę poprzez zaproszenie mailowe – „Invite participants”. Tutaj możemy prześledzić podsumowanie z naszych poprzednich działań.

Doodle zaproszenie

Dużym utrudnieniem tej aplikacji może być brak jej wersji w języku polskim. Warto jednak wspomnieć, że  jest bardzo intuicyjna – na pewno każdy użytkownik poradzi sobie z nią bez problemu. Korzystając z darmowej wersji narzędzia, musimy być świadomi, że przygotowane przez nas Doodle będą dostępne tylko przez 3 miesiące.

Kursy online z Social Media marketingu

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 2 Ocena: 4]
Share Now