Hosting www – najlepsze serwery, czyli ranking TOP 3

Hosting to wirtualny dysk, na którym będą znajdowały się wszystkie pliki strony www. Stąd często spotkać się można z sformułowaniem hosting www, czyli wirtualny dysk dedykowany witrynom internetowym. Z pośród rankingów Hosting 2022 i Hosting 2023 wybraliśmy TOP 3 usługodawców serwera. Poniżej prezentujemy najlepsze serwery.

Gdy już zdecydujemy się prowadzić stronę internetową, musimy znaleźć miejsce, na którym ją umieścimy czyli hosting www. Zakup hostingu najlepiej dokonać tam, gdzie zakupiliśmy domenę. Domena to nic innego jak unikalny adres naszej przyszłej strony www. Nazwa domeny jest niepowtarzalna – to dzięki niej użytkownik może odnaleźć Twój serwis w Internecie.

Hosting www – co to jest?

Wiele firm oferuje w ramach swojej działalności usługi hostingowe, czyli usługi zagospodarowania (z ang. host – gospodarz), udostępniania dysku (serwera). Klient takiej firmy wynajmuje kawałek serwera, czyli hosting. Firma w ramach sprzedanej oferty dba o to, by technicznie hosting funkcjonowała bezpiecznie i  poprawnie np. by zainstalowana na nim strona www, blog lub sklep internetowy był dostępny w Internecie 24h na dobę. Zatem, czym jest hosting www?

Hosting www jest to wykupione miejsce na serwerze, na którym będzie znajdowała się  (będzie zainstalowana) strona internetowa. Mówiąc inaczej, hosting www to fragment dysku twardego, który najmujemy od wybranej firmy. Dysk ten wykorzystujemy w celu osadzenia na niej strony internetowej oraz wszystkich treści i multimediów (których ilość rośnie w miarę rozwoju strony).

najlepsze serwery

Hosting www – jakie masz możliwości?

Decydując się na stworzenie i prowadzenie strony www, masz kilka możliwości:
rozwiązanie 1 (mało popularne i najmniej polecane) – to posiadanie strony na własnym serwerze,
rozwiązanie 2 – wykupienie serwera dedykowanego,
rozwiązanie 3 – zakup konta hostingowego
rozwiązanie 4 – korzystania z darmowego konta hostingowego. Warto mieć na uwadze, że wówczas mamy dosyć ograniczone możliwości (od  pojemności konta, ilości baz danych itp.) oraz często wyświetlane są reklamy na naszej stronie, na które nie mamy wpływu. Może dojść do sytuacji, że na stronie pojawi się reklama konkurencji!

Najlepszym wyjściem jest wykupienie hostingu, czyli wybór rozwiązania 2 lub 3. Dlaczego? Konto hostingowe jest wydzielonym miejscem na serwerze, które możemy wynająć od operatora, by umieścić na nim swoją stronę. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ wszystkie kwestie techniczne związane z utrzymaniem serwera, zapewnieniem ciągłości jego działania oraz konfiguracją spoczywają na usługodawcy.

Najlepsze serwery –  TOP 3: hosting 2022 / hosting 2023

TOP 1 – Miejsce 1. dhosting.pl

Innowacyjna usługodawca hostingu z najatrakcyjniejszą ofertą w stosunku jakości do ceny. Najbardziej polecana oferta Elastycznego Web Hostingu dla wszystkich chcących uruchomić stronę www.

Największe zalety i korzyści dla klienta:

posiada w ofercie w atrakcyjnej cenie Elastyczny Web Hosting (EWB)
EWB to coś pomiędzy hostingiem współdzielonym a hostingiem dedykowanym. Właściciel strony posiadający swój serwis na tym serwerze nie musi śledzić skoków wejść użytkowników na swoją witrynę. EWB automatycznie skaluje miejsce na serwerze – nie obciążając strony.

stosunek ilości do ceny względem rynku usług hostingowych
Zasoby podstawowe hostingu to aż 50GB powierzchni SSD, 2 GB RAM i 1 GHZ CPU. Wysokie parametry względem ceny.

hosting napędzany przez oprogramowanie LiteSpeed Web Server (LSWS)
LSWS to oprogramowanie serwera WWW, które sprawia, że serwer jest dużo bardziej wydajny. Niektóre firmy hostingowe w ramach oszczędności korzystają z darmowego Apache, który obsługuje niską ilość zapytań generowanych przez użytkowników.

szybki kontakt z działem obsługi klienta
Oprócz szybkiego kontaktu, firma bardzo dba o jakość pomocy kierowanej do użytkowników. Ponadto firma deklaruje stały kontakt z działem tj. 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

własny autorki panel administracyjny
Intuicyjny panel administracyjny – stworzony na bazie doświadczeń użytkowników. Prosty i funkcjonalny panel pozwala zarządzać kontami FTP, bazami danych, domenami oraz rozliczeniami użytkownika – fakturami i płatnościami.

UWAGA! Serwis e-pasje.pl znajduje się na serwerze dhosting dlaczego? Wybór był oczywisty – z usług hostingowych dhosting korzysta wiele poważnych korporacje jak np. Alior Bank, Lexus, Android. Dowodzi to, że firma stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i jakość usługi.  Nic w tym dziwnego, to obecnie jeden z najbardziej innowacyjnych dostawców hostingów dla portali i serwisów internetowych. Wśród wielu rankingów w kategorii: „najlepsze serwery dla stron www i blogów” w TOP3 usługodawców hostingów.

TOP 2 – Miejsce 2. nazwa.pl

nazwa.pl - hosting www

Jedna z największych firm w Polsce z szeroką ofertą pakietów hostingowych dedykowanych dla każdego klienta. Firma szczególnie polecana średnim lub dużym firmom (klientom biznesowym).

Największe zalety i korzyści dla klienta:

szeroka oferta pakietów 

Dużym plusem firmy nazwa.pl jest bardzo duży wybór usług – standardowy hosting www, serwery dedykowane e-sklepom lub WordPresowi, Cloudhosting w wersji stndardowej, pro, biznes i wiele innych.

dedykowany hosting pod sklepom internetowym oraz WordPress

Oferowane pakiety serwerów są kompatybilne i stworzone pod potrzeby WordPressa (najpopularniejszego CMS blogowego) lub sklepów internetowych. Podobnie, jak w przypadku serwerów firmy dhosting, również i ta firma posiada w swojej ofercie hostingi dedykowane z systemem LiteSpeed.

lider wśród firm oferujących hosting w chmurze

Technologia CloudHosting firmy nazwa.pl pozwala dynamicznie przydzielać zasoby serwera dla każdego pojedynczego klienta (gwarantuje określone zasoby vCPU i RAM dla każdej uruchomionej witryny). W CloudHostingu dane są przechowywane na wielu serwerach, co oznacza, że w przypadku awarii jednego serwera, dane są przenoszone automatycznie na inny serwer, dzięki czemu strona internetowa może pozostać w działaniu. Ponadto w ramach tego hostingu zasoby serwera są dostosowywane automatycznie do potrzeb użytkownika, dzięki czemu strona internetowa działa szybciej i bardziej wydajnie.

Certyfikat SSL Premium darmowy 1 rok

Przy zakupie domeny przez 1 rok certyfikat SSL Premium jest bezpłatny. Certyfikat ten zwiększa bezpieczeństwo strony internetowej i zapewnia szyfrowanie połączenia między użytkownikiem a serwerem.

TOP 3 – Miejsce 3. az.pl

az.pl - hosting www

Hosting reklamujący głównie jako bezpieczny i bez limitów. Godny polecenia ze względu na jego prostotę użytkowania. Posiada już ponad 350 000 zarejestrowanych użytkowników zarządzających ponad 3 mln. domen.

Największe zalety i korzyści dla klienta:

hosting bez limitu

Mimo iż, brak limitu nie dotyczy pamięci. Usługodawca gwarantuje klientowi nielimitowany transfer, nielimitowaną ilość domen oraz nielimitowaną ilość domen. Co ważne – transfer bez limitu dotyczy wszystkich oferowanych przez firmę pakietów.

gwarancja bezpieczeństwa

Firma deklaruje bezpieczeństwo witryn, które są postawione na ich serwerach. Usługodawca regularnie tworzy kopie zapasowe stron, które przetrzymywane są w pamięci serwera przez 3 dni. W tej kwestii zaufanie do tej firmy nie spadło od jej uruchomienia w 1996 roku.

szybki czas ładowania strony

W poniższym rankingu hostingów firma nie bez powodu znalazła się na 2 miejscu wśród polecanych hostingów. W wielu testach szybkości serwery az.pl wypadały bardzo dobrze w skali ofert pakietów serwerowych dostępnych obecnie na rynku.

Kursy online z Social Media marketingu

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 1 Ocena: 5]
Share Now