iSpring Page – co to? Najprostsze narzędzie do tworzenia e-learningu.

iSpring Page to bardzo proste, intuicyjne narzędzie, dzięki któremu stworzysz kurs online w ciągu zaledwie jednej minuty! Za pomocą tego nieskomplikowanego oprogramowania możesz zbudować mikro-kurs bezpośrednio w przeglądarce internetowej bez instalacji dodatkowych programów.

iSpring Page to program, który można opisać sławami: „szybki”, „prosty” i „bez problemowy”. Dlaczego? Ponieważ tworzenie kursów za pomocą tego narzędzia jest tak proste, jak publikowanie treści w mediach społecznościowych (np. na facebooku). Cały proces tworzenia kursu od momentu zakupu narzędzie do publikacji kursu zajmuje bardzo mało czasu i nie wymaga od użytkownika żadnych, trudnych, nowych umiejętności lub doświadczenia technicznego.

Po zakupieniu iSpring Page, rejestracji konta, możesz tworzyć, edytować oraz publikować swoje interaktywne mikro-kursy bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na swoim urządzeniu (np. komputerze, tablecie). Dla osób niezdecydowanych producent udostępnił bezpłatną wersję trialową narzędzia, pozwalającą użytkownikowi przetestować narzędzia. Wystarczy wejść tutaj i dokonać rejestracji. Okres darmowego korzystania z programu trwa 14-dni.

iSpring Page – co to?

iSpring Page to narzędzie do tworzenia kursów e-learningowych w formie interaktywnych stron internetowych. Jest częścią oferty iSpring Solutions – firmy specjalizującej się w rozwiązaniach z dziedziny e-learningu. Narzędzie pozwala tworzyć interaktywne lekcje i kursy on-line bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Oznacza to, że użytkownik może na nim pracować od razu po zalogowaniu się na swoje konto iSpring Page (bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze). Wszystkie dane i informacje w przygotowanych materiałach narzędzia są przechowywane w chmurze, co umożliwia również współedycję tych treści z innymi członkami zespołu użytkowników w czasie rzeczywistym.

iSpring Page

Program daje możliwość importowania treści z istniejących dokumentów. Użytkownicy mogą wygodnie kopiować i wklejać teksty już posiadane np. z dokumentu w formacie Word lub PDF. Ponadto istnieje możliwość dodawania do treści materiałów multimedialnych (np. obrazów i filmów).

Duża zaletą narzędzia jest fakt, że gotowe materiały można zamieszczać w różnych systemach zarządzania treścią ponieważ iSpring Page pozwala na tworzenie treści edukacyjnych zgodnych ze standardami SCORM i xAPI. Tak opublikowane mikro-kursy lub interaktywne strony są bardzo uniwersalne i kompatybilne z różnymi narzędziami i platformami (np. e-learningowymi).

Narzędzie dedykowane jest dla osób nietechnicznych czyli nieposiadających specjalnych umiejętności deweloperskich w obszarze e-learningu, jakie konieczne są w przypadku innych narzędzi np. Articualte 360, Adobe Captivate, Prezi. Użytkownicy pracując na iSpring Page tworzą materiały e-learningowe korzystając z prostego edytora WYSIWYG (akronim: „What You See Is What You Get”, czyli „To, co widzisz, to, co dostajesz”). Czyli edytora zaprojektowanego tak, by wizualnie prezentował to, co użytkownik będzie widział na ostatecznym etapie publikacji materiału (w przypadku iSpring Page – kursu).

Warto dodać również, że z opublikowanych w sieci materiałów przygotowanych za pośrednictwem tego narzędzia można korzystać na dowolnym urządzeniu (np. komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach). Ponadto treści są obsługiwane zarówno przez urządzenia mobilne z systemem iOS, jak i Android.

Więcej na temat programu dowiesz się ze strony producenta – kliknij tutaj.

mikro-kursy

iSpring Page – możliwości zastosowania

Narzędzie iSpring Page jest wszechstronne i może być wykorzystywane w różny sposób m.in. do działań edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych. Oto kilka zastosowań tego programu:

Projektowanie kursów online (e-learning)
Program pozwala na projektowanie kursów online, które zawierają interaktywne lekcje, quizy, treści multimedialne (filmy i zdjęcia), tekst, wykresy, prezentacje, ćwiczenia (typu: jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, dopasuj, przeciągnij i upuść) oraz wiele innych dodatkowe materiałów edukacyjnych (dokumenty PDF, infografiki).

Przygotowywanie modułów instruktażowych (samouczki, pilotaże)
iSpring Page pomaga tworzyć zestawy materiałów edukacyjnych będących pewnego rodzaju interaktywnymi instrukcjami prezentującymi: proces postępowania krok po kroku, poradniki, pilotaże, samouczki. Narzędzie może być pomozne nawet przy tworzeniu oficjalnej dokumentacji danego produktu lub usługi (np. instrukcji użytkowania). Tak przygotowane materiały pozwalają skoncentrować odbiorcę na jednym konkretnym zagadnieniu lub jednej konkretnej umiejętności.

Projektowanie prezentacji multimedialnych
Narzędzie umożliwia tworzenie interaktywnych, atrakcyjnych prezentacji, które mogą obfitować w przeróżne treści np. zdjęcia (Ilustracje, fotografie), tekst, filmy, wykresy (diagramy kreskowe, kołowe, słupkowe) i infografiki. Dzięki interaktywnym elementom prezentacja może zaskoczyć swoją formą i wzmocnić swój przekaz. Z powodzeniem może być używane na spotkaniach, konferencjach i szkoleniach stacjonarnych.

Tworzenie interaktywnego CV lub prezentacji swoich umiejętność
CV prezentujące goły tekst i listę kwalifikacji nie zaskakuje, nie przykuwa uwagi, nie wzbudza zainteresowania i nie daje się zapamiętać. Dodanie do swojego CV interaktywności i elementów multimedialnych może pomóc Ci wyróżnić się w tłumie i zrobić pozytywne wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Projektowanie prostych ankiet i formularzy
Wykorzystując dostępne funkcje Spring Page można stworzyć proste ankiety lub formularze zgłoszeniowe. Mogę one posłużyć do zbierania opinii lub informacji od odbiorców, którym materiał został udostępniony. Odpowiedzi na zadane przez autora ankiety pytania są gromadzone i mogą być dalej analizowane.

Przygotowywanie cyfrowych materiałów promocyjnych
Program oferuje pełen zestaw szablonów, które mogą pomóc w tworzeniu atrakcyjnych i profesjonalnych materiałów promocyjnych. Projektowane treści można ujednolicić (np. nadać im odpowiedniego stylu lub formy) do identyfikacji wizualnej organizacji. Wygląd tekstu i elementów wizualnych na materiałach promocyjnych można dostosować do konkretnych potrzeb i celów promocyjnych.

Tworzenie kreatywne projekty własnego autorstwa
„The sky is the limit” – to określenie najlepiej odzwierciedla możliwości jakie daje to narzędzie. Mając otwartą głowę i trochę chęci, dzięki temu programowi możesz tworzyć różnego rodzaju kreatywne projekty. Mogą być nimi cyfrowe opowieści, przewodniki po muzeach, interaktywne e-booki i wiele wiele więcej.

iSpring Page co to jest

iSpring Page – jak zacząć korzystać?

W trzech prostych krokach można zapisać wszystkie działania, jakie musi zrealizować użytkownik, jeśli chce rozpocząć pracę w narzędziu iSpring Page. Oto one:

Krok 1. Zakup dostępu do narzędzia
Należy udać się na stronę internetową iSpring i wybrać odpowiednią opcję subskrypcji. Aktualna, dostępna oferta opublikowana przez producenta znajduje się tutaj.

Krok 2. Rejestracja konta
Realizując płatność za narzędzie użytkownik dokonuje rejestracji konta. Tym samym po dokonaniu zakupu ma możliwość logowania na swoje konto.

Krok 3. Logowanie na swoje konto i praca na programie
Do narzędzie użytkownik może logować się klikając przycisk „Log in” na górze (w prawym roku strony). Po zalogowaniu, by rozpocząć pracę nad nowym projektem musi wejść w zakładkę „All materials”, a następnie kliknąć przycisk „+ Create”. Tak użytkownik może rozpocząć pracę nad pierwszym projektem swojego mikro-kursu.

Kurs online: E-learning - Jak stworzyć kurs online?

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 1 Ocena: 5]
Share Now