Jak oglądać filmy i seriale (w streamingu), które są dostępne tylko za granicą?

Czy wiesz, że oferta Netfliksa jest inna w zależności od tego, z jakiego kraju pochodzi odbiorca? Jak w 2020 roku ustaliła firma SurfShark, propozycja popularnego serwisu streamingowego w Polsce należy do najuboższych na całym świecie. Netlix na tym polu nie jest jednak niechlubnym wyjątkiem. To samo dotyczy serwisów takich jak Amazon Prime, SkyShowtime czy Disney+. Na tej ostatniej platformie nie znajdziemy choćby „American Crime Story”, mimo że inne produkcje z tej serii są na polskim „serwisie Myszki Miki” dostępne. Jak rozwiązać ten problem i oglądać seriale i filmy dostępne w USA?

Geoblokada – co to jest i dlaczego serwisy streamingowe z niej korzystają?

Jeżeli kiedykolwiek spotkałeś się z sytuacją, w której otrzymałeś komunikat, że dana produkcja „nie jest dostępna w twojej lokalizacji”, doświadczyłeś tzw. geoblokady. Jest to ograniczenie stosowane przez internetowe przedsiębiorstwa, na mocy którego dostęp do usług firmy jest udostępniany tylko klientom z konkretnego kraju lub obszaru świata. Wśród przyczyn tego zjawiska należy wyróżnić przede wszystkim dwa:
ograniczone licencje – często zdarza się, że producent udziela Netfliksowi, Disney+ lub innej platformie licencji ograniczonej tylko do terytorium USA. W tym kontekście geoblokada chroni prawa autorskie twórcy;
korzyści finansowe – serwisom streamingowym zależy na tym, by klienci nieustannie płacili za usługę. Dlatego ta sama produkcja może pojawiać się w różnych krajach w innym terminie (np. by nie konkurować z głośną, polską produkcją Netfliksa).

Jak korzystać z zagranicznego streamingu

Jak korzystać z zagranicznego streamingu dzięki VPN?

Stosowanie geoblokady przez serwisy streamingowe powoduje, że wielu użytkowników powraca do popularnych swego czasu „torrentów” i praktyk pirackich. Tymczasem istnieje możliwość legalnego pokonania blokad geolokalizacyjnych. Rozwiązaniem jest VPN, czyli Virtual Private Network (wirtualna sieć prywatna). Jest to oprogramowanie, które umożliwia omijanie geoblokad i gwarantuje anonimowość oraz ochronę danych w sieci. Wszystko to – podkreślmy to jeszcze raz – jest legalne. VPN można uruchomić w prosty sposób w trzech krokach:
1. Zakup, pobierz i zainstaluj sieć VPN od sprawdzonego dostawcy – rozwiązaniem może być VPN od GDATA, którą można zamówić na stronie https://gdata.pl/vpn. Daje on dostęp do ponad 2000 serwerów VPN w 75 lokalizacjach na świecie.
2. Otwórz oprogramowanie i na liście serwerów wybierz lokalizację amerykańską.
3. Otwórz Netflix, Amazon Prime, SkyShowtime czy Disney+ i zaloguj się na swoje konto. Teraz masz dostęp do oferty amerykańskiej!

Sieć VPN z GDATA

Czy w tym rozwiązaniu jest jakiś haczyk? Zasadniczo nie, jednak należy mieć świadomość tego, że za oprogramowanie VPN trzeba zapłacić. Tutaj jednak znów możemy polecić ofertę firmy GDATA – dostęp na dwanaście miesięcy dla dziesięciu stanowisk można bowiem wykupić już za nieco ponad 100 złotych. Szczegóły produktu można znaleźć na stronie https://gdata.pl.

Kursy online z Social Media marketingu

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 1 Ocena: 5]
Share Now