Kahoot po polsku. Polska wersja narzędzia online do tworzenia quizów.

Kahoot jest popularnym narzędziem online do tworzenia interaktywnych quizów – nie tylko w Polsce, ale również na Świecie. Wraz z rozwojem nowoczesnego nauczania jest coraz częściej stosowany przez polskich dydaktyków (do tej pory najczęściej przez nauczycieli języków obcych).

Kahoot jest bezpłatnym internetowym narzędziem działającym w charakterze aplikacji lub strony internetowej, w której użytkownicy tworzą quizy. Gotowe interaktywne quizy, ankiety i testy – dydaktyk może z powodzeniem wykorzystać na swoich lekcjach. Nauczyciel, by wykorzystać to narzędzie podczas zajęć stacjonarnych potrzebuje komputera i rzutnika lub tablicy – na której wyświetli pytania i odpowiedzi, uczniowie zaś potrzebują smartfonów podłączonych do sieci. Wykorzystanie tego narzędzia podczas zajęć w formie e-learning jest dużo prostsze.

Kahoot po Polsku

Co to jest Kahoot?

Kahoot to darmowe narzędzie online przeznaczone do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Narzędzie to działa przy użyciu komputerów stacjonarnych lub urządzeń mobilnych. W celu  przygotowania quizu, testu lub ankiety wystarczy, że użytkownik będzie posiadał dowolne urządzenie wyposażone w przeglądarkę internetową z dostępem do Internetu. Pozwoli to uruchomić narzędzie w przeglądarce w postaci strony internetowej.

Poza  stroną www istnieje również specjalna aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne (z systemem Android, bądź iOS), dzięki której użytkownicy, którym został udostępniony quizu mogą bezpośrednio odpowiadać na pytania w swoich urządzeniach mobilnych.

Narzędzie Kahoot wymaga założenia konta użytkownika – zarejestrowania się w serwisie za pomocą adresu e-mail.

Kahoot Polska

Kahoot po polsku – czy istnieje wersja w języku polskim?

Sporym utrudnieniem w użyciu Kahoot do tej pory był –  brak odpowiedniej wersji językowej narzędzia. Niedawno, bo 15 czerwca 2021 roku został opublikowany Kahoot po polsku!. Twórcy narzędzia do tej pory udostępnili je w sieci w języku: angielskim, hiszpańskim, norweskim, portugalskim i francuskim – obecnie jest dostępny również dla wszystkich osób posługujących się językiem polskim.

Od wielu lat aplikacja Kahoot była znana na obszarze naszego kraju w szczególności w środowisku nauczycielskim. W 2020 roku konta użytkowników założyło ponad 13 milionów czynnych graczy z Polski, w tym 1,5 miliona uczniów. Popularność narzędzia stale wzrasta – setki tysięcy polskich specjalistów uczy się, współpracuje i aktywnie działa z aplikacją Kahoot po polsku – zarówno  podczas pracy stacjonarnej jak i zdalnej.

Kurs online: E-learning - Jak stworzyć kurs online?

Oceń artykuł
[Ilość głosów: 2 Ocena: 5]
Share Now